Vishay/Dale TNPW0805432RBEEN
TNPW0805432RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805432RBEEN
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805432RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805432RBEEN
QUANTITY
TNPW0805432RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805432RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805432RBEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805432RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805432RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805432RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805432RBEEN
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOS 12HVSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf