Vishay/Dale TNPW0805475RBEEN
TNPW0805475RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805475RBEEN
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805475RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805475RBEEN
QUANTITY
TNPW0805475RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805475RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805475RBEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805475RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805475RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805475RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805475RBEEN
CONN SOCKET 24-28AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 10/90KCT IMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V +/-15V datasheet.pdf
802.11B WI-FI MODULE, LOW POWER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 600W datasheet.pdf