Vishay/Dale TNPW0805487KBEEA
TNPW0805487KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805487KBEEA
Brief Description
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805487KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805487KBEEA
QUANTITY
TNPW0805487KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805487KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805487KBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805487KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805487KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805487KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805487KBEEA
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 2.9V SC-82AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 200MA 850VIMP SMD datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 800MA 300 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMCJ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/R WF A datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf