Vishay/Dale TNPW08054K02BEEN
TNPW08054K02BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08054K02BEEN
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08054K02BEEN.pdf
Availability of TNPW08054K02BEEN
QUANTITY
TNPW08054K02BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08054K02BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08054K02BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08054K02BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08054K02BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08054K02BEEN Details Description
Related parts for TNPW08054K02BEEN
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMB datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.6KV 250A DO205 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO216 datasheet.pdf
EVAL MOD STEP-DOWN CTRLR 3A datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
600UF 60V 19.05X41.3 AXI datasheet.pdf