Vishay/Dale TNPW08054K32BEEA
TNPW08054K32BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08054K32BEEA
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08054K32BEEA.pdf
Availability of TNPW08054K32BEEA
QUANTITY
TNPW08054K32BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08054K32BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08054K32BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08054K32BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08054K32BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08054K32BEEA Details Description
Related parts for TNPW08054K32BEEA
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC SOLENOID DRIVER 8MLPD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC DDR 512M 90BGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 2.4A TO277A datasheet.pdf