Vishay/Dale TNPW08054K48BEEA
TNPW08054K48BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08054K48BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.48K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08054K48BEEA.pdf
Availability of TNPW08054K48BEEA
QUANTITY
TNPW08054K48BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08054K48BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08054K48BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08054K48BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08054K48BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08054K48BEEA Details Description
Related parts for TNPW08054K48BEEA
CONN FFC VERT 17POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLSMPATCH5,0SC-SC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf