Vishay/Dale TNPW0805604KBEEN
TNPW0805604KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805604KBEEN
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805604KBEEN.pdf
Availability of TNPW0805604KBEEN
QUANTITY
TNPW0805604KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805604KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805604KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805604KBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805604KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805604KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805604KBEEN
IC ADC SRL 12BIT 4CH 2.7V 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf