Vishay/Dale TNPW080560K4BEEN
TNPW080560K4BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080560K4BEEN
Brief Description
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080560K4BEEN.pdf
Availability of TNPW080560K4BEEN
QUANTITY
TNPW080560K4BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080560K4BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080560K4BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080560K4BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080560K4BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080560K4BEEN Details Description
Related parts for TNPW080560K4BEEN
CONN RING TONGUE 17-13.5AWG #1/4 datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 0.8MM PCB datasheet.pdf