Vishay/Dale TNPW0805612RBEEA
TNPW0805612RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805612RBEEA
Brief Description
RES SMD 612 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805612RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805612RBEEA
QUANTITY
TNPW0805612RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805612RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805612RBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)612
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805612RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805612RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805612RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805612RBEEA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 56POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HDM BP GP POLZ PN AD ST 30 SAU datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP 1-4 QC 153A R=16.2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf