Vishay/Dale TNPW0805681RBEEN
TNPW0805681RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805681RBEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805681RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805681RBEEN
QUANTITY
TNPW0805681RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805681RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805681RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805681RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805681RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805681RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805681RBEEN
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 500 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 4KV PWR TRIAC 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf