Vishay/Dale TNPW080568K1BEEN
TNPW080568K1BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080568K1BEEN
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080568K1BEEN.pdf
Availability of TNPW080568K1BEEN
QUANTITY
TNPW080568K1BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080568K1BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080568K1BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080568K1BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080568K1BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080568K1BEEN Details Description
Related parts for TNPW080568K1BEEN
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC QUAD 2-INPUT MUX 16-DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
NTC 2500 OHMS 5% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf