Vishay/Dale TNPW0805768KBEEA
TNPW0805768KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805768KBEEA
Brief Description
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805768KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805768KBEEA
QUANTITY
TNPW0805768KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805768KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805768KBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805768KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805768KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805768KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805768KBEEA
IC DATA SELECTOR/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC POWER MANAGEMENT PMAAC 32QFN datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS .049 SMD TIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.2A 132 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 4.3A 34.5 MOHM datasheet.pdf