Vishay/Dale TNPW0805768RBEEN
TNPW0805768RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805768RBEEN
Brief Description
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805768RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805768RBEEN
QUANTITY
TNPW0805768RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805768RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805768RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805768RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805768RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805768RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805768RBEEN
CONN PLUG RT ANG 5POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 380MA 468 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC FPGA 393 I/O 672FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 2POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
FIXED IND 950NH 18A 1.3 MOHM SMD datasheet.pdf
MINIFIT HCS SR V/PEGS V-2 3CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 48UQFN datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf