Vishay/Dale TNPW080578K7BEEA
TNPW080578K7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080578K7BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080578K7BEEA.pdf
Availability of TNPW080578K7BEEA
QUANTITY
TNPW080578K7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080578K7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080578K7BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080578K7BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080578K7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080578K7BEEA Details Description
Related parts for TNPW080578K7BEEA
RES SMD 9.76KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 86.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FB-5R,ASY,240,SIG,HDR,SL,4.25 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TFLEX 212T V0 18" X 18" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
TAPE 5908 VHB FOAM 2" X 5YD datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.5% 1/4W 1210 datasheet.pdf