Vishay/Dale TNPW08057K06BEEA
TNPW08057K06BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08057K06BEEA
Brief Description
RES SMD 7.06K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08057K06BEEA.pdf
Availability of TNPW08057K06BEEA
QUANTITY
TNPW08057K06BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08057K06BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08057K06BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.06k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08057K06BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08057K06BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08057K06BEEA Details Description
Related parts for TNPW08057K06BEEA
SCOTCH CODE REFILL # 6 datasheet.pdf
IC DAC DUAL 5VOLT 12BIT 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP QUAD SINGLE 14-TSSOP datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 3POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf