Vishay/Dale TNPW0805820RBEEA
TNPW0805820RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805820RBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805820RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805820RBEEA
QUANTITY
TNPW0805820RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805820RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805820RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805820RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805820RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805820RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805820RBEEA
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
SIZE 16 PRO-CRIMPER DIE datasheet.pdf
VARIOFACE MODULE TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 133 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0606 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM 208/15 datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR M TERMINALS datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf