Vishay/Dale TNPW0805820RBEEA
TNPW0805820RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805820RBEEA
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805820RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805820RBEEA
QUANTITY
TNPW0805820RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805820RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805820RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805820RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805820RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805820RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805820RBEEA
PHONE HI-D JACK .25" 2COND PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MODULE DEV PCB/MECH ASSY ZW010X datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf