Vishay/Dale TNPW080584R5BEEA
TNPW080584R5BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080584R5BEEA
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080584R5BEEA.pdf
Availability of TNPW080584R5BEEA
QUANTITY
TNPW080584R5BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080584R5BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080584R5BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080584R5BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080584R5BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080584R5BEEA Details Description
Related parts for TNPW080584R5BEEA
CONN RECEPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 910MA 230 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf