Vishay/Dale TNPW0805856RBEEA
TNPW0805856RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805856RBEEA
Brief Description
RES SMD 856 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805856RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805856RBEEA
QUANTITY
TNPW0805856RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805856RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805856RBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)856
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805856RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805856RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805856RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805856RBEEA
SCR 800V 10A TO220AB datasheet.pdf
IC 8-BIT GEN/CHKER 24CERPACK datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 6' YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
PET 3/8" RED 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 16POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 3V datasheet.pdf