Vishay/Dale TNPW08058K20BEEA
TNPW08058K20BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08058K20BEEA
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08058K20BEEA.pdf
Availability of TNPW08058K20BEEA
QUANTITY
TNPW08058K20BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08058K20BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08058K20BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08058K20BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08058K20BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08058K20BEEA Details Description
Related parts for TNPW08058K20BEEA
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 128TQFP datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILC .75 100CM GN datasheet.pdf