Vishay/Dale TNPW0805909RBEEN
TNPW0805909RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805909RBEEN
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805909RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805909RBEEN
QUANTITY
TNPW0805909RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805909RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805909RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805909RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805909RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805909RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805909RBEEN
RES SMD 137 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 90MA 14 OHM TH datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 22.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
EMBEDDED USB 16GB datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP HIGH/LOW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 600W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf