Vishay/Dale TNPW080591K0BEEA
TNPW080591K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080591K0BEEA
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080591K0BEEA.pdf
Availability of TNPW080591K0BEEA
QUANTITY
TNPW080591K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080591K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080591K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080591K0BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080591K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080591K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW080591K0BEEA
IC REG CTLR MLT CONFG 16TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC DCDC CONV STPDN DL LDO 20TQFN datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
3+3 DIL MALE VERT CONN datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 11 CAP & CHAIN NI datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf