Vishay/Dale TNPW080593R1BEEN
TNPW080593R1BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080593R1BEEN
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080593R1BEEN.pdf
Availability of TNPW080593R1BEEN
QUANTITY
TNPW080593R1BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080593R1BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080593R1BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080593R1BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080593R1BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080593R1BEEN Details Description
Related parts for TNPW080593R1BEEN
IC CONTRLR HOTSWAP NEGVOLT 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 250V 0.2A SOT54 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH DSO24-1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf