Vishay/Dale TNPW120611K4BEEA
TNPW120611K4BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120611K4BEEA
Brief Description
RES SMD 11.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120611K4BEEA.pdf
Availability of TNPW120611K4BEEA
QUANTITY
TNPW120611K4BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120611K4BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120611K4BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120611K4BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120611K4BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120611K4BEEA Details Description
Related parts for TNPW120611K4BEEA
CONN EDGECARD 190PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf