Vishay/Dale TNPW120611R3BEEN
TNPW120611R3BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120611R3BEEN
Brief Description
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120611R3BEEN.pdf
Availability of TNPW120611R3BEEN
QUANTITY
TNPW120611R3BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120611R3BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120611R3BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120611R3BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120611R3BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120611R3BEEN Details Description
Related parts for TNPW120611R3BEEN
BOARD TERM TURRET DBL 33POS datasheet.pdf
IC RECEIVER TRIPLE DIFF 32LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
IC CODEC VOIP 100-TQFP datasheet.pdf
MODULE SOCKET UNIV PM3 44-VLAP datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 07CKT TIN datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf