Vishay/Dale TNPW1206120RBEEA
TNPW1206120RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206120RBEEA
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206120RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206120RBEEA
QUANTITY
TNPW1206120RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206120RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206120RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206120RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206120RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206120RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206120RBEEA
IC RESET MONITOR 4.12V SOT23B-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247 datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL PLUG 800POS datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf