Vishay/Dale TNPW1206121KBEEA
TNPW1206121KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206121KBEEA
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206121KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206121KBEEA
QUANTITY
TNPW1206121KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206121KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206121KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206121KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206121KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206121KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206121KBEEA
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf