Vishay/Dale TNPW1206121RBEEA
TNPW1206121RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206121RBEEA
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206121RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206121RBEEA
QUANTITY
TNPW1206121RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206121RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206121RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206121RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206121RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206121RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206121RBEEA
ADAPTER DVI DIG PLUG-DFP RECEPT datasheet.pdf
CONN SHROUD TYPE A 154POS datasheet.pdf
CAP CER 75PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A/2A 24HTSSOP datasheet.pdf
I/O MODULE 4 DIGITAL 8 RELAY SS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf