Vishay/Dale TNPW1206137KBEEN
TNPW1206137KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206137KBEEN
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206137KBEEN.pdf
Availability of TNPW1206137KBEEN
QUANTITY
TNPW1206137KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206137KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206137KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206137KBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206137KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206137KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206137KBEEN
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DUAL +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-8POS BCD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf