Vishay/Dale TNPW120615R4BEEA
TNPW120615R4BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120615R4BEEA
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120615R4BEEA.pdf
Availability of TNPW120615R4BEEA
QUANTITY
TNPW120615R4BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120615R4BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120615R4BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120615R4BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120615R4BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120615R4BEEA Details Description
Related parts for TNPW120615R4BEEA
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz Surface Mount datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 213VC DO215AB datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 2POS SKT datasheet.pdf
CLAMP SCREW-ON BEAM 1/2" FLANGE datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf