Vishay/Dale TNPW1206169RBEEA
TNPW1206169RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206169RBEEA
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206169RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206169RBEEA
QUANTITY
TNPW1206169RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206169RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206169RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206169RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206169RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206169RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206169RBEEA
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SEA BRAID 1000 FT .1" SPOOL datasheet.pdf
IC REG LDO -8V 1A TO220AB datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 9MM datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 37POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 8K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 80W datasheet.pdf
CABLE CLAMP M40, 22-32MM, PLAPCI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf