Vishay/Dale TNPW1206182RBEEN
TNPW1206182RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206182RBEEN
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206182RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206182RBEEN
QUANTITY
TNPW1206182RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206182RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206182RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206182RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206182RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206182RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206182RBEEN
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.015 OHM 3W 3% AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 15A 1:200 T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
TERMINAL SCREW METRIC HORZ YEL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf