Vishay/Dale TNPW1206187KBEEA
TNPW1206187KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206187KBEEA
Brief Description
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206187KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206187KBEEA
QUANTITY
TNPW1206187KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206187KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206187KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206187KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206187KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206187KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206187KBEEA
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE SCSI INTERNAL 2-DRIVE 3' datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1K OHM 2/3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf