Vishay/Dale TNPW12061K29BEEA
TNPW12061K29BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061K29BEEA
Brief Description
RES SMD 1.29K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061K29BEEA.pdf
Availability of TNPW12061K29BEEA
QUANTITY
TNPW12061K29BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061K29BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061K29BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.29k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061K29BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061K29BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061K29BEEA Details Description
Related parts for TNPW12061K29BEEA
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A TO263AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LED ARRAY 3000LM COOL WHITE COB datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf