Vishay/Dale TNPW12061M05BEEA
TNPW12061M05BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M05BEEA
Brief Description
RES SMD 1.05M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M05BEEA.pdf
Availability of TNPW12061M05BEEA
QUANTITY
TNPW12061M05BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M05BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M05BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M05BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M05BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M05BEEA Details Description
Related parts for TNPW12061M05BEEA
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 3POS VERT datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RF ANTENNA datasheet.pdf
CRIMPING DIE ATP-BB-AFIFG-E1 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 230V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP4T 6A 125V datasheet.pdf