Vishay/Dale TNPW12061M15BEEA
TNPW12061M15BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M15BEEA
Brief Description
RES SMD 1.15M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M15BEEA.pdf
Availability of TNPW12061M15BEEA
QUANTITY
TNPW12061M15BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M15BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M15BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)