Vishay/Dale TNPW12061M15BEEN
TNPW12061M15BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M15BEEN
Brief Description
RES SMD 1.15M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M15BEEN.pdf
Availability of TNPW12061M15BEEN
QUANTITY
TNPW12061M15BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M15BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M15BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M15BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M15BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M15BEEN Details Description
Related parts for TNPW12061M15BEEN
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 20POS .100 T/H AU datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
MOD I.MX287 128MB FLASH datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE PIN datasheet.pdf