Vishay/Dale TNPW12061M24BEEN
TNPW12061M24BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M24BEEN
Brief Description
RES SMD 1.24M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M24BEEN.pdf
Availability of TNPW12061M24BEEN
QUANTITY
TNPW12061M24BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M24BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M24BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M24BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M24BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M24BEEN Details Description
Related parts for TNPW12061M24BEEN
IC Z8 GP MCU 32K OTP 40DIP datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 150POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 31-33AWG .250 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .050" T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X6S 1206 datasheet.pdf
XDR BRUSH 14X67-3/4X5-3/4"7A FIN datasheet.pdf
FERRITE BEAD 80 OHM 0201 datasheet.pdf
IC FRACTIONAL-N PLL W/VCO 28QFN datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED COB 3500K 80CRI 36V SMD datasheet.pdf