Vishay/Dale TNPW1206200RBEEA
TNPW1206200RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206200RBEEA
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206200RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206200RBEEA
QUANTITY
TNPW1206200RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206200RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206200RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206200RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206200RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206200RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206200RBEEA
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT PISO 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32POS PIN datasheet.pdf
BLZP 5.00/20/270LH SN BK BX datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
KJB 61C 61#20 PIN RECP datasheet.pdf
REST BUTTON datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 256KB FLASH datasheet.pdf
100000UF 25V 65X105MM 85C 15000H datasheet.pdf