Vishay/Dale TNPW1206210KBEEN
TNPW1206210KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206210KBEEN
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206210KBEEN.pdf
Availability of TNPW1206210KBEEN
QUANTITY
TNPW1206210KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206210KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206210KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206210KBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206210KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206210KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206210KBEEN
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC PROGRAMMBL 38TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMA datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FANOUT/BUFF DDR I/II 28SSOP datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RECEPTACLE POTTED W/ B CODED 1.5 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf