Vishay/Dale TNPW1206226RBEEA
TNPW1206226RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206226RBEEA
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206226RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206226RBEEA
QUANTITY
TNPW1206226RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206226RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206226RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206226RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206226RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206226RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206226RBEEA
CONN HEADR BRKWAY .100 58POS STR datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 500MA 6W datasheet.pdf