Vishay/Dale TNPW120624R9BEEN
TNPW120624R9BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120624R9BEEN
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120624R9BEEN.pdf
Availability of TNPW120624R9BEEN
QUANTITY
TNPW120624R9BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120624R9BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120624R9BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120624R9BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120624R9BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120624R9BEEN Details Description
Related parts for TNPW120624R9BEEN
IC DELAY LINE 10TAP 200NS 16SOIC datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 10-32 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
PANEL FIBERGLASS 10.75X8.88" datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMSV SIDE datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf