Vishay/Dale TNPW120627R0BEEN
TNPW120627R0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120627R0BEEN
Brief Description
RES SMD 27 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120627R0BEEN.pdf
Availability of TNPW120627R0BEEN
QUANTITY
TNPW120627R0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120627R0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120627R0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120627R0BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120627R0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120627R0BEEN Details Description
Related parts for TNPW120627R0BEEN
HANDLE .625X.281" 10-32THR ALUM datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER CRM 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 3POS 7.62MM datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STKS P 50OHM 200C datasheet.pdf