Vishay/Dale TNPW1206287RBEEA
TNPW1206287RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206287RBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206287RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206287RBEEA
QUANTITY
TNPW1206287RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206287RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206287RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206287RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206287RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206287RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206287RBEEA
IC REG LDO 5V 0.5A 6WSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 5.0V SIP NON-ISO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/8W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
S2CD-THR 3.50/28/90G 3.2SN BK datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IGNITION PLUG REC CONTACT datasheet.pdf
SU606497 CYLINDER datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf