Vishay/Dale TNPW12062K18BEEA
TNPW12062K18BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12062K18BEEA
Brief Description
RES SMD 2.18K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12062K18BEEA.pdf
Availability of TNPW12062K18BEEA
QUANTITY
TNPW12062K18BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12062K18BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12062K18BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12062K18BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12062K18BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12062K18BEEA Details Description
Related parts for TNPW12062K18BEEA
IC REG LDO 5.1V 75MA SOT89-3 datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LITH-ION 20-HTSSOP datasheet.pdf
CBL 34POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 8A DO214AB datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HI/T WF/S datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf