Vishay/Dale TNPW1206309KBEEA
TNPW1206309KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206309KBEEA
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206309KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206309KBEEA
QUANTITY
TNPW1206309KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206309KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206309KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206309KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206309KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206309KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206309KBEEA
IC OSC SINGLE TIMER 8DIP datasheet.pdf
IC CTLR PWM MULTIPHASE 28-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MOUNT W/SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 787 OHM 1% 10W datasheet.pdf
LABEL HIGHTLY FLEXIBLE WHITE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 114.285MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DUAL GANG JUNC BOX 1.5" datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS datasheet.pdf