Vishay/Dale TNPW1206330RBEEA
TNPW1206330RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206330RBEEA
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206330RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206330RBEEA
QUANTITY
TNPW1206330RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206330RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206330RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206330RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206330RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206330RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206330RBEEA
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM TH datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG CTLR DUAL MEM TERM 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 25.4MMX5.5M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
FIXED IND 7.3NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf