Vishay/Dale TNPW120634R0BEEA
TNPW120634R0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120634R0BEEA
Brief Description
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120634R0BEEA.pdf
Availability of TNPW120634R0BEEA
QUANTITY
TNPW120634R0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120634R0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120634R0BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)