Vishay/Dale TNPW120638R3BEEN
TNPW120638R3BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120638R3BEEN
Brief Description
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120638R3BEEN.pdf
Availability of TNPW120638R3BEEN
QUANTITY
TNPW120638R3BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120638R3BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120638R3BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120638R3BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120638R3BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120638R3BEEN Details Description
Related parts for TNPW120638R3BEEN
TRANS NPN 75V 3A E-LINE datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TXRX SFP+ 850NM 10GBE SR datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LW EMI 8NSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 165W datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONTACT PIN 20-24 AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
TRIP INDICATOR CONVERSION KIT datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 450MA 120-277 datasheet.pdf