Vishay/Dale TNPW1206390RBEEN
TNPW1206390RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206390RBEEN
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206390RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206390RBEEN
QUANTITY
TNPW1206390RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206390RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206390RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206390RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206390RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206390RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206390RBEEN
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 6POS DUAL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 5.6A DPAK datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 120V datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 14POS ORG datasheet.pdf